Ahşap Boyama İşi


Öncelerinin hobisi şimdilerin ise iç mimari ve dekorasyon alanında yardımcı elemanı olan ahşap boyama işi de artık evde yapılabilecek işler arasında değerlendirilmektedir. Özel boyaları ve ahşap kalıpları ile çeşitli eşya ya da mobilya süslemelerinde veya eşyanın bizzat kendisinde uygulanabilmektedir. Hobi olarak düşünüldüğünde biraz masraflı olsa da bu işi paraya çevirmek adına yaptığınızda elinize emeklerinizin ve malzemelerinizin parası misli ile geçebilmektedir.

Kişiye özel tasarımlı mobilyalar ve ev eşyaları daima potansiyel müşteri kitlelerinin dikkatini çekebilmeyi başarmıştır. Mutfakta kullandığımız tepsilerden tutunda orta sehpa ya da yemek masasına kadar hem şık hem de sizin tarzınızı yansıtan eşyalar bulabilmek bazen zordur. Ancak evde ek iş imkânları branşlarından birisi olan ahşap boyama ile artık aradığınızı bulamıyorsanız yapabilir ve hatta bu alanda iyi olan kişilere yaptırabilirsiniz. Sizler istediklerinize kavuşurken diğer tarafta kendisine kazanç sağlar ki her iki taraf içinde oldukça karlı bir ticaret gerçekleşmiş olur.

Her ne kadar şekil vermek veya taşımak bakımından ahşap gibi zor bir malzemeli ek gelir kaynağı seçmiş olsanız da, unutmamalısınız ki bayanlar çeşitli tasarım ve süsleme alanında erkeklere nazaran daha fazla zevk sahibidir. Ayrıca çalışabileceğiniz ürünlerin boyutlarını küçük tutarak da harikalar yaratabilmeniz mümkündür, mesela ilk öğrenmeye ya da yavaşça kendinizi kanıtlamaya öncelikle bardakaltlıkları, nihale ve benzeri küçük çaplı ürünler ile başlayabilirsiniz. Emeklerinizin artması ve beğenilerin çoğalması ile çalışma alanlarınızı genişletebilir tepsi ve sehpa gibi daha dekoratif amaçlı eşyaların boyanması ve süslenmesi işini alabilirsiniz. Tabi bu tür serbest piyasa çalışmalarında size yön veren kişiler çoğunlukla müşterilerinizin talebi ve genel beğeni oranlarıdır. Kişiye özel çalışmalarda asla müşterilerinizin talebinin ötesine geçmeyin, seçimleri size bırakılırsa özgün çalışmalarınıza devam edin. Unutmayın memnun kalmayan bir müşteri iş gücü kaybına neden olur.

 


Yorum yapın