E-Kitap Satarak Para Kazanmak

E-Kitap Satarak Para Kazanmak

E-Kitap Satarak Para Kazanmak


İçindekiler

Sermayesiz para kazanmak herkesin hayalidir. Bir de evden çalışarak, işe gitmek, birilerinin emir ve talimatlarına muhatap olmadan hayatı idame ettirmeyi kim istemez?Ek iş ihtiyacı oluştuğunda kimi zaman evde bir şeyler yaparak gelir elde edilmesi söz konusu olmaktadır. Sebebi ne olursa olsun herkesin ihtiyaç duyabileceği evde ek iş fikirleri arasında değerlendirilebilecek bir girişim de e-kitap üzerinden para kazanmaktır. Bunun için MS Word ortamında bir yazı yazarak PDF’ye çevrilmesi işin fiziki yanını oluşturuyor. Kitabın hitap edeceği okuyucu kitlesinin iyi seçilmesi gibi bazı e-kitap yazma önerileri araştırılmak suretiyle konuya girilebilir.

Ne Yazalım?

En çok satan e-kitaplar arasında sağlık-fitness, iş-para, aşk-ilişkiler, mutluluk ve tutkular üzerine yazılan kitaplardır. İyi ve zinde olmak, spor, imaj, güzellik, zayıflamagibi konular sağlık ve fitness başlığı altında değinilebilecek konulardır. Pazarlama, kariyer, tasarruf, finans ve benzeri konular da “iş ve para” kapsamında yazılabilecek konular arasındadır. Öte yandan aşk ve ilişkiler başlığı altında çekicilik, flört, evlilik ve aşk üzerine yazılabilir. Mutluluk ve iç huzur adına psikoloji, güven, kişisel gelişim ve başarı adına ilgi çeken konulardayazılabilir. Ayrıca ekstrem sporlar, müzik aleti çalmak, fotoğrafçılık, dağcılık, scuba-diving gibi konular e-kitap satarak para kazanmakiçin yazılabilecek hususlardandır.

Nasıl Satarız?

Tek sayfalık bir internet sitesi yaptırılıp, başka yazarlara da yer verilebilir. Kaliteli bir pazarlama yazısı ve “ödeme sayfası yönlendirmesi” önemlidir. Ayrıca GelirBank gibi satış ortaklığı sitesi alternatifleri değerlendirilerek, ödeme sistemi bunlara yönlendirilebilir. Sisteme üye olunduktan sonra e-kitap eklemesi yapılabiliyor. Kitabın adresi, ödeme onay URL’si, fiyatı ve satış ortaklarına verilecek komisyonun girişi yapılır. Bir adet görsel eklemek akıllıca olacaktır. Kitap sistem yöneticisi tarafından onaylanır onaylanmaz satışa hazır olur. Bu şekilde hem kitap yazarı e-kitap satarak para kazanmak hedefine ulaşmış,hem de satış ortaklığı sitesi kazanmış olur.


ETİKETLER


Ek İş Başvuru Formu