Ev Hanımlarına Evde Kurdela İşi


Kurdela İşi Teknikleri

Evde çalışmak isteyen kadınların avantajı olarak karşımıza çıkan kurdela işi hem para kazanmayı hem de rahat koşullarda çalışmayı sağlayan iş fikirlerindendir. El becerisi kuvvetli olan kadınlar bu işe yeteri seviyede zaman ayırdıklarında yaptıkları işi paraya dönüştürebilmektedir. Doğru iş planı yapmak beraberinde planın en sağlıklı şekilde uygulanmasına yardımcı olur. Bu işi paraya dönüştürmenin iki seçeneği vardır. Bunlardan biri yaptığınız kurdelaları kendiniz satmanız, diğeri ise sipariş veren firmalarla anlaşmaktır.

Kurdela İşini Kendi Başıma Nasıl Yaparım?

  1. İlk olarak bütçenizi planlayabilirsiniz. İşe başlamak için gerekli olan maliyet hesabı, gider ve aniden oluşan harcamalar için bütçe yapılması gereklidir. Hazırlanan iş planının masrafları karşılaması çok önemlidir. Gerçekçi bir şekilde bütçe yapıldığı zaman başarılı olmak için ilk adım atılmış olur.
  2. Yapılacak olan kurdela modellerine karar vermek gerekir. Bunun için hedef kitlesi belirlenmeli ve belirlenen hedef kitlesine uygun modeller tasarlanmalıdır. Sonrasında ürünlerin satılacağı internet siteleriyle anlaşmaya gidilir ve diğer mağazalarla görüşmeler yapılabilir. Satış için instagram gibi sosyal mecralarda da satışlar gerçekleştirebilmektedir.
  3. Kişi kurdela işini firmalar ile de yürütebilir. Bir firmayla anlaşarak firmanın talep ettiği adımlar tamamlanır. Firmayla anlaşmak daha garantici bir yol olsa da kişi kendi işinin patronu olmak istiyorsa verdiği karardan vazgeçmemelidir.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Kazanç işe ne kadar zaman ayrıldığı ile doğru orantılı bir durumdur. Fakat genel olarak bu işi yapan kişiler dört yüz ila yedi yüz lira kazanabilmektedir.


Yorum yapın