Evde Davetiye Katlama İşi


Evde Davetiye İşi İçin Neler Yapılmalı?

  1. Evde davetiye işi için ilk olarak rekabet durumunun araştırılması önerilebilir. Çevrenizdeki davetiye işi yapan firmaları araştırabilir ve işinize net bir tanım koyabilirsiniz. Bu firmaların yaptığı davetiyelere farklı süslemeler ekleyerek sıradan olmasını engelleyebilirsiniz.
  2. Gerekli izin prosedürlerinin halledilmesi önemlidir. Bağlı olunan belediyenin internet adresi ziyaret edilerek oradaki başvuru formuna ulaşılabilir. Bu süreçte vergi veya diğer işler için ilgili makamlara müracaat etmeniz gerekir.
  3. Davetiyelerin yapılabilmesi için malzemelerin alınması gereklidir. Bunun için çeşitli zarf modelleri, antetli kâğıtlar, zarf çeşitleri edinilebilir. Herhangi bir kırtasiyeye giderek davetiye malzemelerini alıp işe koyulabilirsiniz.
  4. Örnek ciltler yapılması tavsiye edilebilir. Damat ve gelinin davetiyeye karar vermesi için onlara özel kaliteli örnekler hazırlayabilirsiniz. Örneklerin içinde renkler ve harflerden meydana gelen desen modelleri olabilir.
  5. Evde yürütülen bu işin reklamını yaparak müşteri sayısını arttırmanız kolay hale gelir. Yaptığınız işi etrafınızdaki insanlara duyurun, sosyal medyayı aktif olarak kullanın, kartvizit dağıtın. Bu sayede hali hazırdaki müşterileriniz hızla artacaktır.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gerekli evraklar arasında işletme ruhsatı, ofis ekipmanı, sektör dergileri, vergi numarası, davetiye malzemeleri, satış izni, yazıcı anlaşması, reklam araçları ve düğün blogları vardır.

Davetiyeleri Nasıl Satabilirim?

Davetiyeleri pazarlamak için sosyal bir kişiliğe sahip olmanız işe avantajlı başlamanızı sağlar. Davetiyelerinizi pazarlayabileceğiniz alanlar; gelinlik mağazası, düğün salonu, kuaför, nikah şekeri dükkânı, matbaa gibi yerlerdir. Bu alanlara davetiyelerin örneklerini ya da kataloğunu bırakarak reklamınızı yapabilirsiniz.


Yorum yapın