Evde Domates Kurutarak Para Kazanma Fırsatı


Evde Domates Kurutma

Herhangi bir işi olmayıp bolca zamanı olan kişilerin domates kurutma işlemiyle rahat bir biçimde para kazanma imkânları mevcuttur. Son yıllarda sağlıklı yaşam tarzının önemsenmesiyle organik bitkilere rağbet hızla artış göstermektedir. Organik ürünlere olan talebin artması sayesinde bu durumu paraya çevirebilirsiniz. Evde ek iş yapmak hem ekonominize katkı sağlar hem de psikolojik olarak sizi iyi hissettirir. Özellikle Anadolu ya da Batı kesimlerde yaşayan kişiler evde domates kurutabilme avantajına sahiptir.

Son zamanlarda çoğu kişinin kurutulan sebze ve meyvelere ilgi gösterdiğini gözlemleyebiliriz. Yaz mevsiminin son zamanlarında meyve ve sebze fiyatları bir hayli düşmektedir. Fiyatların düştüğü dönemlerde domates alarak kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurutulan domatesler tahmini olarak kış mevsiminin başlangıcı yani aralık ayına kadar saklanmalıdır

Domates Kurutarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Satış sürecine girmeden önce ilk olarak domatesin nasıl kurutulduğunu iyi bir şekilde öğrenmek gerekir. Domates kurutmayı bilen arkadaşlarınızdan veya internet üzerinden yapılma şeklini öğrenmeniz tavsiye edilmektedir. Bu işlemi başarılı şekilde tamamladığınız takdirde ciddi seviyede gelir elde etmeniz hayal olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşür. Kurutulan domatesleri tanıdığınız kişilere satabilir ya da perakende satıcılarıyla anlaşabilirsiniz. Yaz aylarında kilosu elli kuruştan alınan domates ocak veya aralık ayında kurutulmuş biçimde kilosu iki liradan satılabilir. Maliyet ve satış fiyatları göz önüne alındığında domates kurutma işinin kilo başına yüzde dört yüz gelir sağladığı anlaşılmaktadır. Bunun yanı sıra iki liraya alınan domatesler tercihe göre sekiz liradan da satılabilir. İşi öğrendikten ve belli bir çevre oluşturduktan sonra zaman içinde gelir oranı artmaktadır.


Yorum yapın