Evde Domates Kurutma İşi


Günümüzde ev hanımları ya iş bulamadıklarından dolayı, ya çocukları ufak olduğundan ya da eşleri çalışmalarına izin vermediği için iş hayatına atılmakta güçlük çekiyor.

Ev hanımları da bu meseleye kendilerince çözüm bulmakta ve evde oturarak aile bütçelerine katkı sağlamaya çalışmaktadır. Ek iş firmaları ile iletişime geçerek detaylı iş kollarından birisini tercih etmek, onlar adına bulunmaz bir fırsattır.

Evde ek gelir sağlamaya yarayan işlerden birisi olan, domates kurutma ve kesme işi ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerdendir.

Ev kadınları mevsimlik olarak bu işleri takip edebilir ve yapabilirler.Aile bütçelerine belirli miktarlarda katkı sağlamaktadır. Sosyal medya hesaplarından firmaları takip ederek, ek işveren firmaları internet üzerinden araştırarak, evde iş arıyorum, yorumunu ya da mailini bırakarak firmalara çalışmak istediklerini belirtirler. Bunun neticesinde bulunduğunuz ildeki firmalar ev hanımlarıyla iletişime geçmekte ve evde domates kesme ve kurutma işini vermektedir.

Domates kurutma işi bilhassa yaz mevsiminin gelmesi ile yaygınlık kazanmaktadır. Güneşte kurutulması bundan dolayı sıhhatli mamüller elde edilmek istenmesi sebebiyle dönemsel olarak yapılmaktadır. Kış hazırlığı amacıyla yazın sıcaklığından faydalanılmaktadır. Domates kesme ve kurutma işinde hanımlara özel eldivenler verilmektedir. El değmeden ve natural yollarla, temiz alanlarda kurutulan domatesler, kışlık mamüller reyonunda firmalarca satışa sunulacaktır. Firmalar, ilk olarak domateslerin çok iyi yıkanmış olmasına ilgi ederler. Herhangi bir kimyasal ilaç, gübre tesirsinin kurumayla insan sağlığına olumsuz tesir etmemesine özen gösterirler. Özel alet ve mamüllerle kesilip kurutulan domatesler, kış amacıyla hazırlanır.

Domates kesme işinde büyüklüğe göre işlem yapılmaktadır. Büyük domatesler dört ya da beş dilime ayrılırken, ufak domatesler ikiye dilimlenerek kurutulmak amacıyla alanlara serilmektedir. 2 – 3 hafta kadar güneş altında günletilerek kurutulan domatesler, özel olarak paketlenerek, kolilere yerleştirilerek, işveren firma görevlilerine teslim edilmektedir.

Ev hanımları bu işten kolaylıkla, aylık 1.000 – 1.500 gibi para kazanabilir. Evden oturduğunuz yerden kazanıldığı düşünülürse, çok iyi bir miktardır. Bu yüzden de ev hanımları bu işe yoğun ilgi göstermektedir. Adeta firmaların iş talep kısımlarında birbiriyle yarış durumunda olan hanımlar, günlerini boşa geçirmemiş olmanın sevincini yaşamaktadır. Böylece aldıkları işe daha sıkı sarıldıkları görülmektedir.


ETİKETLER


Ek İş Başvuru Formu
 • fadime
  3 sene önce

  kayseri acil iş arıyorum

  23
 • Raziye karakas
  3 sene önce

  İZMİR

  24