Evde Meyve Kurut Ve Para Kazan


Evde Meyve Kurutma İşi

Yaz mevsiminde pazar gibi satış alanlarında çeşitli meyveler bulunur. Fakat kış mevsiminde aynı şekilde çeşitli meyve bulmak kolay olmayabilir. Bu yüzden yaz mevsiminde satın alınan meyveler kurutularak kış aylarında tüketilebilmektedir. Anadolu bölgesinde kurutulmuş meyveler sıklıkla tüketilmekte ve bu bölgede para kazanma avantajı artmaktadır.  Yaz mevsiminde boş vakti olan ve bolca güneş alan balkon gibi güvenli, açık bölgesi olan kişiler meyve kurutarak para kazanabilme avantajına sahip olabilir. Yazın kurutulan meyveler kış mevsimi için satışa sunulur.

Kurutulacak Meyveler Nelerdir?

Yaz aylarında satışa sunulan meyveler; armut, kayısı, üzüm, erik, muz, şeftali şeklinde sıralanabilir. Kişi yaşadığı bölgedeki kuruma özelliği olan meyveleri kurutmayı tercih edebilir. Kişi bulunduğu bölgedeki meyveleri satın alırsa maliyet az tutar. Bunun nedeni meyvelerin çoğunun yetiştiği bölgede uygun fiyatlara satılmasıdır. Belirlenen meyveler bütçeye göre satın alınır ve alınan meyveler için kurutma işlemi başlar. Her meyvenin kurutulması aynı olmadığı için meyve türlerine göre kurutulma şekilleriyle ilgili internet üzerinden araştırma yapılmalıdır.

Nasıl Satılır?

Aralık ya da kasım ayına kadar kurutulan meyveler sağlıklı bir biçimde depolandıktan sonra ürünler organik satışın yapıldığı mağazalarda satılabilmektedir. Organik satış yapan mağazalar haricinde kurutulan meyveler pazarda da satışa sunulabilir. Komşu, akraba ve arkadaşlara meyve kurutup sattığınızı belirtirseniz, yaptığınız iş kısa zamanda duyularak sipariş gelmeye başlar. Meyveler iyi bir şekilde kurutulduysa satın alan müşteri meyvelerden memnun kalır ve bu sayede sadık müşteri kitlesini yakalamış olursunuz.


Yorum yapın