Evde Organik Şampuan Yaparak Para Kazan


Evde organik şampuan yapıp satmak evde iş fikirleri konusunda kazançlı bir alternatiftir. Yeter ki bu işin püf noktaları ve inceliklerine hakim olunsun. Kimlere ve nasıl satılacağı da ayrı bir konu olup, akla gelmesi muhtemel sorulara yanıt bakımından öz bilgiler vermek yerinde olacaktır. Öncelikle bir uyarı ile başlamak daha da yerinde olacaktır. İş verme vaadi veren kimi firmalar evinde bu işi yapmak isteyenlerden kaparo ya da teminat almaktalar. Bu nedenle dikkatli olunmalı ve bu tür ön ödeme alanlarda uzak durulmalıdır. Gıda, giyim gibi alanlarda olduğu gibi organik şampuanlar da ilgi görüyor.

Artık Şampuanın da Organiği Makbul

Bir şampuanı elinealdıktan sonra içindekiler kısmını okuyup kaç kişi bitirebilmiştir acaba? Yapısı gereği karmaşık olan şampuanı herkes kullanamayabiliyor. Artık içerik sorgulanmadan en ucuzunun alındığı dönemde de değiliz. Bazılarının dafiyatı çok yüksek olduğu için yanına bile yaklaşılamıyor. Bu yüzden evde organik şampuan yaparak para kazanmak fikri ağır basmaktadır. Pahalılığından dolayı insanlar çoğu ihtiyacını evde kendisi yaparak gidermeye çalışıyor. İnternette evde şampuan yapımına dair pek çok paylaşıma rastlamak mümkün. Ancak bunlar arasından en doğrusuna ulaşmak biraz zahmetli olabilir. Her malzemenin kullanımı şampuan yapımında doğru sonuca ulaştırmayabilir.

Örnek Şampuan Yapımı

Şampuan yapımı için illa kimyasal kullanmak gerekmez. Bilinenin aksine kimyasallar şampuanın sadece kokusuna etki eden unsurlardır. Kimyasal maddelerin saç derisine ve saçın kendisine zararları herkesin malumudur. Canlı derinin düşmanı olan bazı kimyasallar hem saç derisinin hem de saç tellerinin zayıflamasına sebebiyet vermektedir. Bu bakımdan organik şampuan yaparak para kazanmak konusunda doğru içeriğin yakalanması gerekiyor. Köpürtücü madde olarak hindistan cevizi sütü, sabun cevizi veya Kastilya sabununun içine bitkisel esanslı yağlar, B vitamini kapsülü ve aloevera jeli karıştırılarak elde edilen şampuan aktarlara, eczanelere ve güzellik salonlarına satılabilir.


ETİKETLER


Ek İş Başvuru Formu