Evde Sosyal Medya Yönetimi


Evde ek iş ilanları arasında çok popüler olan bir alandan bahsedelim şimdi de, sosyal medya yönetimi ile para kazanma. Evet, yanlış duymadınız, internet kullanılarak yapabileceğiniz bu iş grubunda yapmanız gerekenler oldukça basittir aslında. Çeşitli paylaşım ağına sahip sosyal medyadaki hesaplarınızda anlaşmalı olduğunuz firmanın reklam, kampanya ya da tanıtımına yönelik paylaşımlar yapmanız gerekir. Bazen firma hazır reklam içeriği yollayabilirken bazen de sizden beklenir, tabi olay sadece reklam içeriği de değildir çeşitli haber içeriklerinin paylaşımları da istenilebilir.

Böylece listenizde ekli olan ya da sizi takip eden kişilere ulaşılmış olur ki bu da potansiyel müşteri kitlesinin artması anlamına gelir. İnternetten gelir sağlamak alanında yeni yeni ortaya çıkan oluşumlardan birisi olan sosyal medya yönetim işlemi ile ulaşabildiğiniz kişilere göre veya yaptığınız tanıtımlara göre ücretler alabilirsiniz veya da firma ile anlaşarak gerekli şartların sağlanması koşulu ile aylık belirli meblağlar alabilirsiniz. Bu tür bir iş için sıkı bir araştırma yapılması ve tabi ki internet ve sosyal medya ağına hâkim bir kullanıcı olmanız gerekir.

Bu iş grubu aslında bir nevi hesabınızı kiraya vermek gibi düşünülebilir ama ilan ve reklam vermek isteyen her bir kişi ya da firmaya da koşulsuz güvenilmemesi ve kişisel bilgilerin, hesap bilgilerinin detaylı olarak paylaşılmaması gerekir. Evde para kazanmak isterken istemeden de olsa hem kendi güvenliğinizi hem de tanıdıklarınızın güvenliğini riske atabilirsiniz. Bu tür reklam içeriklerinin bazıları dolandırıcılık amaçlı yazılımlar içerebilmektedir, bu sebeple de firmaları mümkün olduğu kadar tanıyarak ve birebir iletişim halinde olursanız kabul etmelisiniz. Güvenilir bazı iş bulabilen web siteleri de elbette var ama geçmişini araştırmadan ya da yorumların genelini okumadan bilgi paylaşımında bulunulmamasına dikkat edilmelidir.

 


ETİKETLER


Ek İş Başvuru Formu