Evde Tez Hazırlayarak Para Kazan

Evde Tez Hazırlayarak Para Kazan

Evde Tez Hazırlayarak Para Kazan


İçindekiler

İnsan istediği takdirde evde iş fikirleri sayesinde zengin bile olabilir. Bazı başarı hikayeleri okunduğunda bu daha iyi anlaşılacaktır. İnternette bu konuda pek çok hikaye de dolanmaktadır. Evde bilgisayarın başında tez ve rapor yazmak suretiyle güzel kazançlar elde etmek mümkündür. Zamanla ek işi aşarak asıl iş haline geldiği de sıklıkla görülmektedir. Bu konuda bilgi ve becerinin yanı sıra tecrübe de mühimdir. Katı kurallara bağlı olarak yazıldığı için de herkesin “harcı” olmayan bir iştir tez-rapor yazmak. Üniversite bitirmek için şart koşulan tezler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora tezleri bol kazanç kapısıdır.

Nasıl Kazanırım?

Tezini kendi yazmak isteyip araştırma işi için başkalarından hizmet almak isteyenler de oldukça fazla sayıdadır. Bu tezin yazılma süreci kadar teknik bir ağırlığı olmasa da kimi zaman yabancı dile ihtiyaç duyulmasını da gerekli kılabilir. Bu konuda da problem yoksa tezsiz araştırma işinde de güzel kazanç vardır. Araştırmanın yanı sıra tezin yazımı işi de alındığında kazanılan para daha da fazla olmaktadır. Kimi alanların tezleri diğer branşlara göre daha fazla olmaktadır. Örnek verilecek olursa tıp alanındaki evde tez hazırlayarak para kazanmak en pahalısıdır. Sonuçta bir doktor adayının kariyeri söz konusudur.

Ne Kadar Kazanırım?

Üniversite öğrencisi olanlar ve mezun kişiler ile araştırma kabiliyeti yüksek olup Office-SPSS bilen, hızlı klavye kullanan, bilimsel araştırma/yazma kurallarına hakim herkes tez hazırlamak suretiyle güzel paralar kazanabilir. Tez yazabilen az kişi olması, tez yazdırmak isteyen çok kişi olması, bu işin sürekliliği ve getirisi hakkında ciddiye alınması gereken bir konudur. Tezin sayfa sayısı ve konusuna göre kazanç miktarı değişmektedir. Ortalama rakamlar verilecek olursa tez başına 1000 TL civarında bir kazanç elde edilebilir. Ayda 1-2 tez yazılabildiği gibi konusuna ve ağırlığına göre bu rakam 3-4 arasında oynayabilir.


ETİKETLER


Ek İş Başvuru Formu
 • Zeynep Hatip
  2 sene önce

  İstanbul Kurtköy ben tez hazırlaması konusunu bilmiyorum ama yazım işini yapabilirim. Klavyem oldukça iyidir

  18
 • Alihan ESEN
  4 sene önce

  BURDUR MERKEZ

  33
 • aygerim
  4 sene önce

  merhabalar ben evde tez hazırlayabilirim üniversite öğrencisiyim yabancı dilim var rusça çok iyi biliyorum dönüş yaparsanız çok sevinirim

  36