Evde Yazı Yazarak Para Kazanma


Günümüzü popüler işlerinden biri olan evde yazı yazarak para kazanma bir yandan ek iş olarak yapılabilen bir gelir kapısı iken bir yandan full mesai gibi düşünülerek yapılabilen bir meslek haline gelmiştir. Bilgi, birikim, donanım, yetenek ve araştırma yeteneğine sahip olan herkes tarafından yapılabilen bir meslek olarak kabul edilen evde yazı yazma işi için ziyaret edebileceğiniz birçok site mevcut. Bu sitelerde yazdığınız yazıları doğrudan satabileceğiniz bir sistem yer aldığı gibi sipariş usulü ile yazı yazarak kazanabileceğiniz alternatif bir seçenekte mevcut. Yazı yazarak para kazanmak için yapmanız gereken kaliteli içerikler, bilgi içeren içerikler üretmek ve aynı zamanda arama motorları için önemli olan keywordler belirleyerek bu keywordlere özel çalışmalar yapmaktır.

Arama motorları için çok önemli olan keywordler, takısız bir şekilde kullanılmalı ve internet kullanıcılarının arama motorlarında yapacakları aramalara özel olmalıdır. Aksi durumlarda yazı ne kadar kaliteli olursa olsun istenilen sonuç elde edilemeyecektir. Evde yazı yazma işini profesyonel olarak yapabileceğiniz güvenilir olan iyimakale, içerik.net, makale.net gibi sitelerin yanı sıra içerikmatik, içerik bulutu, mynet içerik, R10.net gibi siteler ve forumlarda bulunuyor. Ticaret hacminin yüksek olduğu bu sitelerde ve forumlarda kaliteli içerikler üreterek aylık 5000 – 10000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Ek İş Olarak Yazı Yazmak

Yeteneğinize güveniyorsanız ve iyi bir araştırmacı olarak bilgi içerikli yazılar yazabilirim diyorsanız evde nasıl para kazanılır diye düşünmenize gerek yok. Kaliteli yazılar yazarak bu yazıları satabilir, siparişler alarak gelir elde edebilirsiniz. İnternette yer alan tüm siteler içerikleri ziyaretçilerine sunarak site trafiği oluşturmaktadırlar. Bu nedenle tüm konularda içerik ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Site sahiplerinin ihtiyaçları olan bu içerikleri hazırlayarak para kazanabilirsiniz.

Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Bu noktadan sonra yazacaklarımızı dikkatli okumanızda fayda var. Biraz sonra paylaşacağımız websiteleri kullanarak, birazda araştırmacı yönünüzü ortaya çıkarıp evinizde kahve eşliğinde para kazanabilirsiniz. Yazı yazmak gözünüzü korkutmasın, bahsedeceğimiz platformlarda yazacağınız yazılar bilimsel makale niteliğinde değil, daha çok dil bilgisi bilen herkesin yaratabileceği türden içerikler. Daha fazla vakit kaybetmeden nasıl ve nerelerden para kazanabileceğinize geçelim.

İyimakale.net Sitesinde Editörlük Yapmak:

Editörlük platformlarının öncülerinden biridir. Kazan kazan sistemine dayalı bir işleyişe sahiptir. İyimakale platformunun en güzel özelliği üyelerin tecrübe rozetlerine sahip olması. Eğer sorunsuz makale teslimi yapar ve belli bir adette iş bitirmişseniz aşama aşama rütbelere sahip oluyorsunuz. Sonrasında alacağınız işlerde daha yüksek meblağlarda teklif verme şansına kavuşuyorsunuz. İyimakale.net ile nasıl para kazanabilirsiniz?

 1. Öncelikle siteye giriş yaparak üyelik oluşturun.
 2. Profil bilgilerinizin güven vermesi açısından doğru şekilde doldurun, profil fotoğrafı oluşturun.
 3. Sistemi kullanan müşterilerin taleplerine teklif vermeye başlayın.
 4. Yazamayacağınız kategoriler için teklif vermeyin, teslim edemeyeceğiniz işleri almayın.
 5. Teslim sürelerine dikkat edin, olması gerekenden fazla iş almayın.
 6. İlk işlerinizi olumlu yorum ve tecrübe rozeti alabilmek için uygun fiyatlarla tamamlayın.
 7. Sitenin forum sayfasını aktif kullanarak ilişkilerinizi kuvvetlendirin.

İcerik.net Sitesinde Editörlük Yapmak:

İcerik.net sistemi biraz daha farklı işliyor. Yönetime editörlük başvurusunda bulunuyorsunuz. Başvurunuz onaylandıktan profil bilgilerinizi oluşturuyorsunuz. Buradaki en önemli aşama şartlarınız oluyor. Kaç günde teslim yapabildiğiniz, tarifeniz oldukça önemli rol oynuyor. Sonrasında ise yazı yazdırmak isteyen müşteriler direkt size işi verebiliyor. Dikkat etmeniz gereken bir kaç maddeyi şöyle sıralayabiliriz.

 • Koşullarınızı belirlerken teslimat sürenizi çok uzun girmemeye özen gösterin. İşi vermek isteyen hiç kimse 1 hafta sonra yazıları teslim almak istemez.
 • Tarifenizi ilk aşamada uygun tutmaya özen gösterin, kendinizi ispatladıktan sonra fiyatlarınızı yükseltebilirsiniz.

Bionluk.com İle Yazı Yazarak Para Kazanma

Sadeceon.com yazı yazmak dışında bir çok kategoride para kazanmaya imkan tanıyan bir platformdur. Freelancer iş yapanların Türkiye’de en çok tercih ettiği site diyebiliriz. Yapmanız gerekenleri hızlıca sıralayalım.

 1. Sitede üyelik oluşturmanız gerekiyor.
 2. Yazı yazmak için editörlük kategorisinde konu açmanız gerekiyor.
 3. Konunuzu düzenlerken başlığa, açıklamaya özen gösterin.
 4. Fiyatlarınızı sadece 10 ve katları olarak belirleyebiliyorsunuz.
 5. Kampanya yapmanızda fayda var, özellikle 5 adet, 10 adet gibi toplu iş alımı yapabilirsiniz.
 6. Bionluk sisteminde kazandığınız paranın %30’unun sisteme kaldığını belirtmekte fayda var.
 7. Son olarak teslim ettiğiniz işlerin profilinizde gözüktüğü, kaç adet olumlu iş bitirmeniz olduğunun büyük öneme sahip olduğunu da ekleyelim.

Sadeceon.com üzerinden bir çok alanda para kazanabileceğinizi ifade etmiştik, sonraki konularımızda tüm kategorilere tek tek değineceğiz. Bu 3 platform dışında bir kaç site daha vardır fakat en aktif çalışan siteleri sıralamaya özen gösterdik. Bir kaç araştırma yaparak daha fazla kaynak elde edebilirsiniz.

Evde yazı yazmanın dışında evde ek iş ilanları ve evde yapılabilecek işleri takip ederek de gelir elde edebilirsiniz. Site editörlüğü, tez düzenleme, içerikler için stok fotoğraf sitelerinden uygun özelliklerde fotoğraf seçimi yapmak gibi işler yapabilirsiniz. Evde nasıl para kazanılır sorusuna verilecek çok sayıda cevap mevcut. Bu cevaplardan bazılarını şu şekilde sırlayabiliriz.

İnternet üzerinden yapılacak işler ile evde para kazanabilirsiniz,

Evde emek harcayarak yapılacak olan yemek pişirme, çocuk bakma, oyuncak paketleme, el işleri gibi işleri yaparak para kazanabilirsiniz,

Video çekerek, video içerikler hazırlayarak hem interneti kullanabilir hem de emek harcayarak para kazanabilirsiniz.

Bu işleri yaparak evde ek gelir elde edebilir veya evde ek iş ilanları vererek evlere iş veren işletmeler için evinizde çalışabilirsiniz. Evde yazı yazarak para kazanma veya içerik hazırlama gibi işler günümüzde revaçta olan ve devamlılığa sahip olan işler olduğundan yazı yazabilirsiniz. Yazı yazdıkça kendi ücretinizi belirleyecek tecrübe ve deneyime sahip olacağınız için aylık geliriniz de otomatik olarak artacaktır.


Yorum yapın