Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak


Hayat şartlarının zorluğu sadece çalışan beyleri değil eşlerini de olumsuz etkilemektedir. Çalışmak ve  ailesine katkıda bulunmak isteyen bayanlar için birçok seçenek bulunmakla birlikte, yemek yapıp satmakta bu ek işlerin arasında yer alır.

Nerden Başlamalı

İçindekiler

Aslında bu iş için önemli olan reklamı güzel yapmaktır. Ev yemeklerinin özlemini çeken müşterileriniz kapınızı çalmaya başlayacaktır. Çevrenize tanıtım yapmak için birçok yol bulunmaktadır. Sosyal medya, yemek siteleri, broşür bastırmak bunlardan sadece birkaçıdır. Bununla birlikte, tanıdıklar aracılığıyla da müşteri çevresi edinilebilir. Genelde evli çiftlerden ikisi de çalışıyorsa evde yemek yapmak çok zordur. Ve hazırlanmış ev yemeği gibisi yoktur. Bu tarz müşterilere yemek verilebilir. Ev hanımlarına devlet desteğinden yararlanılmak istenirse, küçük çapta bir dükkan bile açılabilir. Bu işin avantajı ise çok maliyet gerektirmemesi ve kazancı iyi olmasıdır.

Başarı

Öncelikle KOSGEB tarafından hibe düşünülürse, bir adım önde başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Düzenli ve lezzetli yapılan yemekler sayesinde, müşteri potansiyeli her geçen gün artar ve başarılı olmak oldukça mümkündür. Tabi bunun yanında azimli olmak ve hemen vazgeçmemek bu işin anahtarıdır. İşe başlamadan başarılı olunamayacağı da unutulmamalıdır.


ETİKETLER

Ek İş Başvuru Formu
  • Serap ozdil
    3 sene önce

    Izmır guzelbahce

    31