Evde Yemek Yapıp Satmak


Elinin lezzetine ve tabi ki temizliğine güvenen her bayanın rahatlıkla yapabileceği harika bir ek iş fırsatı olan yemek yaparak para kazanma işleri her geçen çeşitler ve talepleri artarak ilerlemektedir. Bu alanda sizlerde pay alabilmeyi düşünüyorsanız öncelikli olarak yemeklerinizin lezzetini ve temizliğinizi potansiyel müşterilerinize ispatlamanız gerekmektedir. Bu tür kendi pazarlamanızı yapmanız gereken işlerde en hızlı şekilde ilerlemenin başlıca yolu memnun müşterilerinizin sizi önermesidir. Birde tabi ki kendi tanıtımınızı etkileyici ve lezzetli bir şekilde yapabilmenizde size artı puan kazandıracaktır.

Evde para kazanma fikri ile başlanılmasa bile girdiğiniz topluluklarda yaptığınız yemekler ya da hamur işleri beğeniliyorsa bu işi büyüterek neden sizlerde birer iş kadını adayı olmayasınız. Üstelik ürün yelpazesi oldukça geniş bir alan olması da cabasıdır, özel günler için pastalar, kurabiyeler ve ikramlıklar hazırlayabilirsiniz veya da kışlık yiyecek hazırlıklarından erişte kesimi, turşu yapımı ya da yöresel sebze kurutması gibi çeşitlerden hangisinde iyiyseniz onu seçebilirsiniz. Bu alanda ayrıca iki farklı şekilde çalışabilmenizde mümkündür ilki bütün kullanacağınız malzemeleri kendiniz temin ederek ikincisi ise müşterinizin kendi malzemelerini getirmesi koşulu ile.

Yemek yaparak para kazanma iş sahası artık çoğu kişinin çalışma sosyal yaşam ve benzeri gibi konuları yüzünden günlük rutin yemek alışkanlıkları dışındaki etkinliklerine menü hazırlamak için yeterli zamanı bulamamasından kaynaklanmaktadır. Kişiler için adeta ekstra veya lükse giren bu durumlarda özellikle de özel gün ve davetlerde hazır gıdalar yönelmesi ile yeni bir iş sahası açılmıştır. Bu alanda çalışacağınız gruplar firmalardan ziyade kişiler olsa da çeşitli catering şirketleri ile ya da organizasyon şirketleri ile de çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Her şey sizin elinizin hızlılığına, lezzetine ve tasarımlarınızın kalitesine bağlı olarak artabilir ya da azabilir.

 


“Evde Yemek Yapıp Satmak” üzerine 3 yorum

Yorum yapın