Evin Bir Odasını Kiraya Vererek Nasıl Para Kazanılır?


Günümüzde en çok araştırılan konulardan biriside sermaye harcamadan para kazanma yollarıdır. Bu yollardan birisi de evin bir odasını kiralamaktır. Yalnız evin bir odasını kiralamanın da çeşitli artıları ve eksileri vardır. Eğer bu konuyu merak ediyorsanız makaleyi baştan aşağı okumanız faydanıza olacaktır.

Bir Evin Odasını Kiralamanın Artıları

Sermaye yatırmadan alacağınız evinizin bir odasını kiralamak gayet mantıklı bir olaydır. Kiralanması kolaydır tek yapılması gerek bir iki parça eşya havlu ve benzeridir. Böylece hem evin masraflarını karşılayabilecek hem de kendi eviniz üzerinden artı para kazanabileceksiniz. Örneğin tatil beldeleri için konuşalım bir yazlığınız var o sene gidilmeyecek veya kışın boş bırakıp yazın 1 aylığına gideceksiniz. Hemen durumdan faydalanıp kışın bu beldelerde çalışmak zorunda olan devlet memurlarına, öğretmenlere veya çalışanlara 1 oda kiralarsanız hem daireniz boş kalmamış olur hem de de ekstra gelir elde edilmiş olursunuz.

Peki, Oda veya Ev Kiralamanın Eksileri Neler

Evinizi kiraladığınız oda da eğer sizde kalacaksınız bunun bir takım zorlukları tabi ki olacaktır. Örneğin eşinizle özel bir akşam geçirme olasılığınız artık azalacaktır. Yâda misafirleriniz geldiğinde rahat rahat sohbet etme zorlaşacaktır. Başka zorlukları da var tabi ki bu odayı kiralayan kişi günden günde sizle daha çok iletişim kuracak dolayısıyla şikâyetler o ölçüde artacaktır.

Veya sizden beklenilen hizmetler de artabilir Temiz havlu temiz tuvalet gibi istekler abartılı bir şekilde olabilir. Kısacası insanlar sizden tam teşekküllü otel hizmeti de bekleyebilirler. Evinizin içinde önemli eşyalarınız da olabilir. Kısacası evin bir odasını kiralamanın tabi ki artıları ve eksileri bulunmaktadır. Ama şunu ek olarak söylemek gerekirse içinde eşyası olup da 6 ay-1 sene kullanılmayan bir evi kiralamak yukarıdaki eksiler düşünüldüğünde daha avantajlı olabilir.


Yorum yapın