Freelance Tercümanlık Yaparak Para Kazanma


Farklı dillere hâkimseniz ve bunun üzerinden kazanç elde etmek isterseniz, bu Freelance tercümanlık tam size göre bir iştir. Bilgisayar başında ve internet üzerinden para kazanma, son yılların en fazla tercih edilen seçenekleri arasında yer alıyor. Bilgisayar bilgisinin yanına farklı bir dili kullanabilmek eklendiğinde, güzel kazançlar elde edilebilmektedir. Tercümanlık yaparak nasıl para kazanırım? diyorsanız, tüm detayları detaylıca okuyarak bu iş ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tercümanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Tercümanlık yaparak para kazanmak istiyorsanız, öncelik olarak hangi alanda çalışmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Freelance iş seçiminde, evden veya şirketten çalışabilmeniz mümkün. Tercümanlık yaparak para kazanma alanında kullanacağınız yabancı dili iyi derecede bilmeli ve dile özel kullanılan terimlere hâkim olmalısınız. Yabancı dilinize güveniyorsanız, bundan sonraki adımınız kendinize iş alanı sağlamak olmalıdır.

Freelance tercümanlık için en fazla tercih edilen yöntem, evde bilgisayar başında çalışmaktır. Evden çalışmanın en güzel yanlarından birisi de, çalışma saatlerini kendinizin belirleyebiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra, erken saatlerde kalkıp trafikte şirkete gitmek zorunda da kalmazsınız. Freelance tercümanlık yapmak istiyorsanız, bu işi evinizde kolaylıkla yürütebilirsiniz. Evden çalışmak bana göre değil derseniz, Freelance tercümanlık yapacak elemanlara ihtiyaç duyan şirketleri araştırabilirsiniz. Bu şirketleri iş arama sitelerinde keşfedebilir, size uygun olana başvuru yapabilirsiniz.

Evde Tercümanlık Yaparak Para Kazanma

Online olarak yapacağınız çevirilerden para kazanmaya başlamak için, öncelik olarak sizinle çalışabilecek kişi veya şirketlere ulaşmanız gerekecektir. Bu şirket veya kişileri çeşitli iş arama sitelerinde ve çeviri sitelerinde görebilirsiniz. İnternet üzerinden çeviri yapmak oldukça popüler bir seçenek olduğundan, bununla alakalı işveren ve tercümanı bir araya getiren çok sayıda yerli/yabancı site mevcuttur. Bu sitelerden bazıları şu şekildedir;

Proz.com: Yaklaşık 300 bin üzerinde çevirmene iş olanağı sağlayan bu site üzerinde birbirinden farklı dil seçenekleri arasında tercih yapabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Translationdirectory.com: Basit ara yüzü ile kullanım kolaylığı sağlayan site üzerinde, farklı dillerde çeviriler yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Site içerisinde yaklaşık 8.000 işveren ve 43 bin çevirmen bulunmaktadır.

Traduguide.com: Yüzlerce farklı dil seçeneğine ev sahipliği yapan Traduguide, çok sayıda Freelance çalışana ev sahipliği yapıyor. Almaca-Fransızca, İngilizce-Türkçe, Türkçe-Fransızca gibi çeviriler arasında size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Freelancer.com: Oldukça popüler bir site olan Freelancer, farklı ülkelerden kişilere iş olanağı sağlamaktadır. Siteye basit bir şekilde üye olmanızın akabinde, seçeceğiniz diller arasında tercümanlık işi almaya başlayabilirsiniz.

iFreelance.com: Yine popüler ve tercih edilen sitelerden birisi olan iFreelance, çok sayıda iş olanağı sunması ile tanınmaktadır.

Guru.com: Dünya üzerinde 3 Milyon üye sayısına sahip olan Guru sitesinde, bugüne kadar tamamlanmış 1 Milyon iş bulunuyor. Ayrıca bu site üzerinde sadece çeviri değil programlama, tasarım gibi iş seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Upwork.com: Çok sayıda Freelance üyeye sahip olan isimlerden birisi olan Upwork, tıpkı Guru sitesi gibi farklı beceriler için de iş olanağı sağlamaktadır. Özellikle İngilizce dili üzerinde çevirmenlik işi almanız mümkün.

Freelance Tercümanlık Ne Kadar Kazandırır?

İnternet üzerinden Freelance olarak tercümanlık yapmaya başlamadan önce, bu işten ne kadar kazanç elde edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Freelance tercümanlık ne kadar kazandırır? sorusuna en iyi yanıtı, harcadığınız zaman ve verdiğiniz emek göre verecektir. Tercih edilen site ve kullanılan dillere göre farklı ücretler kazanabilirsiniz. Tercümanlık işlerinde ödemeler genellikle çeviri yaptığınız kelime sayısı üzerinden hesaplanmaktadır.


Yorum yapın