Genç Girişimcilerin Sermayesiz Yapabilecekleri İşler


Sermayesiz İşler Nelerdir?

Genç girişimci kişilerin yaptığı işleri düşündüğümüz zaman aklımıza bahçe ile ilgilenmek veya simit satmak gelebilir. Fakat teknoloji çağında olduğumuzu göz önüne alırsak gençler girişimci sıfatıyla internet üzerinden para kazanabilme avantajına sahip olabilmektedir. Özellikle yeni nesil teknolojiye hâkim olduğundan dolayı bu donanımlarını para çevirmeyi tercih edebilir.

Dijital Servis

Teknoloji çağında gelişimini tamamlayan gençler birbirinden farklı işletmelere online alanda danışmanlık hizmeti sağlayabilmektedir. Üniversite diploması gerekmeyen bu işler için tecrübeli ve kabiliyetli olmak önem taşır. Bu alanda yapılacak iş türleri şu şekilde ifade edilebilir; Grafik tasarım, online destek, video editörlüğü, sosyal medya danışmanlığı, programlama ve web tasarım hizmeti, ses editörlüğüdür.

Fenomen Olmayı Hedeflemek

İnternet üzerinde kendileri gibi davranarak akla hayale gelmeyecek kadar fazla para kazanan gençlerin olduğunu söylemek mümkün. Takipçi kitlesi fazla olan kişiler markalarla reklam anlaşması yaparak para kazanabilmektedir. Fenomen olmayı hedefleyen kişilerin Instagram, youtube, blog gibi alanları kullandığını söyleyebiliriz. Youtube kanalı açarak hayatınızı renkli hale getirebilir ve ilgili olduğunuz bir alanı insanlara ulaştırarak para kazanabilirsiniz. Moda, güzellik, egzersiz, yaşam stili gibi birçok farklı alanla ilgili youtube’da kanal açmanız mümkündür. Blog yazmak da fenomen olmak isteyen kişilerin hedefi olabilecek sermayesiz iş fikirlerinden biridir. Popülerliğini koruyan bloglar üzerinden para kazanan gençler sonrasında youtube, ınstagram gibi mecralara oluşturdukları kitle ile geçiş yapabilmektedir.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Ek İş Başvuru Formu
 • Pervin
  2 sene önce

  İş almak istiyorum lütfen yardımcı olun

  39
 • Brianheeno
  2 sene önce

  Love the website– extremely user pleasant and great deals to see!

  38
 • ExoRank
  3 sene önce

  Awesome post! Keep up the great work! 🙂

  37
 • Ezgi dilan özuçak
  3 sene önce

  Tekirdag cerkezkoy

  38
 • Meltem turgut
  3 sene önce

  Bursa Mustafa Kemal paşa

  39