GİZLİ MÜŞTERİ OLARAK PARA KAZANMA


Günümüzde pek çok insan bu sektörde belirli ücretler kazanmayı diliyor fakat bunu ne şekilde gerçekleştireceğini bilemiyor. Eğer merak ediyorsanız gelin bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Adı gözcüler olarak da geçen bu mesleğin amacı her sektörde şirketlerin ürünlerini ve yaptıkları işlerin değerlendirmelerinde çalışmalarıdır. Yapılan araştırmalara göre 5 müşteriden 3 ü iyi olmayan müşteri hizmetleri nedeni ile işten ayrılıyor. Şirketlerin amacı yaptıkları işlerin, hizmetlerin değerlendirilmesi için gizli müşteriler ile anlaşıp onlarla bu işi sağlamış; gizli müşteriler de şirketlere değerlendirmelerini yapıp geri bildirip olarak rapor hazırlayıp teslim ediyorlar. Gizli müşteriler için çalışılabilecek şirket alternatifleri arasında marketler, restoranlar, akaryakıt istasyonları, oteller ve daha birçok yer mevcut. Bu tarz personellere ihtiyacı olan şirketler genellikle direkt olarak anlaşmak yerine ajanslara başvurup onların yönlendirdikleri biriyle çalışmayı öngörüyorlar.

Gizli müşterilerin görevlerine gelecek olursak araştırmalara göre birçok firma özellikle yemek sektöründeki firmaların çoğu uzun senelerdir gizli müşteriler ile iş yapıyor ve onların belirli belirtilen sürelerde restoranları gezip her yönden değerlendirip daha sonrasında detaylı olarak çevrim içi raporları doldurup şirketlere gönderilmesini istiyorlar. Karşılıklı memnun kalınırsa bu işin sürekliliği devam ediyor. Gizli müşteri olmak için kariyer işveren sitelerine başvurabilir veya tek bir ajansla bağlı kalınmayıp sizden ücret talep etmeyen birden çok ajanslara da kayıt olabilirsiniz. Kendinizi daha da geliştirerek bu sektörün sertifikalarını alabilirsiniz ve bu sizi bir adım daha önde tutacaktır. Ücret olarak ta inceleyecek olursak bu sektörün saati 8 – 10 TL arasında değişiyor.  Sadece bununla kalmayıp eğer kendinizi gösterirseniz çalıştığınız firmadan ücretsiz hizmet, ürün alabilir hatta arada yapılan tatil fırsatlarından birini sizde kazanabilirsiniz. Şansınız bol olsun…


Yorum yapın