Kendi Evimde Çocuk Bakımı


Evde Çocuk Bakarak Para Kazanabilir miyim?

Evli ve çocuk sahibi kadınların iş hayatında aktif bir şekilde yer almaya başlamasıyla çocuk bakımı için yeni iş fırsatları doğmuştur. Çalışmayan ve boş vakti olan kişiler evde çocuk bakarak eve maddi anlamda destek olabilmektedirler. Çocuk bakıcılığı hem duygusal hem de maddi anlamda geliştirici bir iştir. Bazı insanlara çocuk bakmak korkutucu gelse de birey süreci iyi bir şekilde planladıktan sonra herhangi bir problem ortaya çıkmaz.

Çocuk Bakıcılığı İçin Gerekli Faktörler

 1. Birey evde çocuk bakıcılığı için kullanılacak olan odaya karar vermelidir. Oturma odası, aile odası, bodrum katı gibi alanlarda çocuk bakılabilir. Sadece izin alınma işlemleri için gerekli izinlerin alınması önemlidir.
 2. Çalışma saatleri kişi tarafından belirlenebilir. Müşterinin ihtiyacı olan saatlere uyum sağlamak iş bulma açısından önem taşır.
 3. Rahat çalışabileceğiniz veya uzmanlık alanınızın olduğu yaş gruplarını tercih etmeniz önerilir. Bu kısımda çocuğun ihtiyaçlarının farkında olmak ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek gerekir.
 4. Çocuk için doğru bir faaliyet alanı belirlemek gerekir. Uyku saati, oyun saati, yemek ve diğer ihtiyaçların giderilmesi için plan yapılması önem arz eder.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Kazanılacak olan tutar ikamet edilen şehir, bölge ve çocuğun yaşına göre değişkenlik gösterir. Fakat genel itibari ile beş yüz TL ile bin lira arasında fiyatlar değişebilmektedir. İki çocuğa bakan kişi ise tam zamanlı bir işten daha fazla para kazanabilir. İşe başlamak için yaptığınız işi etrafınızdaki insanlara duyurabilir ve bu sayede müşteri kazanma fırsatına erişebilirsiniz.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Ek İş Başvuru Formu
 • Zehra
  2 sene önce

  Konya paketleme ısıne cok ıhtıyacım var hemen gerı donus yaparsanız ıyı olur tesekkurler

  17