Öğrenciler İçin Ek İş Fikirleri


Dizi veya film çevirisi yapmak

Diyelim ki öğrencisiniz ve ingilizce düzeyiniz çok iyi durumdadır. O zaman ek iş için dizi ve film çevirisi yapmak baya kazançlı olucaktır. İngilizce bilmek bir yetenek olarak düşünürsek, kendi yeteneğinizle para kazanacaksınız. Ayrıca bunu yaparak yeni bilgiler öğreneceksiniz. Ve bir taraftan ise sinema kültürünüz artacak. Para kazanmak için hele ki öğrenciler için iyi bir iş fırsatıdır.

Araba sürmeyi öğretmek

Bu işi yapmak için belirli bir süre ön hazırlık yapmak gerekebilir. Sosyal platformlar da veya sokaklarda yapacağınız işi duyurmak gerekebilir. Bunun için bazı yerlerden yardım alabilirsiniz. Mesela sürücü kurslarından ne yapmanın gerektiği hakkında yardım alınabilir. Yani hangi yönden insanlara ulaşmak size kalmış olaydır.

Makale yazmak

Çoğu öğrencinin geçim kaynağı denilebilir. Bu işi yapmak fazla zaman almıyor ve üst düzey zeka da gerektirmiyor. Ayrıca yeni bilgiler öğrenebileceğiniz bir ek iş. Makale yazacak site bulmak da çok zor değil. Küçük bir araştırma ile istediğiniz tarzda siteler bulabilirsiniz.

Yaşlı veya hasta Bakımı

Bu ek iş diğerlerine göre daha fazla sorumluluk getiren bir iştir.Kazanabileceğiniz para iyi olabilir. Fakat sabır gerektiren bir iş olduğunu unutmamak gerekir. Avantajı ise hem bakacağınız yaşlılardan hayata dair tecrübe kazanmak ve onlara arkadaşlık etmektir. Bu onları çok mutlu edecektir. Fazla zamanınızı da harcamayacak bu iş okul ile beraber götürülebilir bir iş olarak gözükür.


“Öğrenciler İçin Ek İş Fikirleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın