Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak

Şarkı Sözü Satmak Kaç Para


Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de müzik sektörü değişmeye başladı. Sektör içinde yeni şarkıcı ve şarkıları görmek mümkün. Dikkat çeken şarkılar sayesinde şarkıcıların popülerliği artmakta ve yeni şarkıcılar bilinir hale gelmektedir. Sektördeki bu fırsattan yararlanmak için yeteneği olan kişi şarkı sözü yazıp satarak para kazanma işini düşünebilir. İstanbul’un 20 sene öncesine baktığımız zaman yazılan şarkı sözlerini ilgili kişilere ulaştırmak için müzik firmalarına ulaşmak gerekirdi. O dönemlerde firmalara sunulan şarkıların çalışma durumu dahi vardı. Fakat internetin hayatımızın içinde olmasıyla bütün bu etkenlerin tamamı ortadan kalkmış durumdadır. İnternet üzerinden şarkı sözü satın alan firmaya ulaşarak emeğinizi satabilirsiniz. Fiyatlar piyasa durumuna göre değişiklik gösterir.

İçindekiler

Şarkı Sözü Nasıl Yazılır?

Belirli koşullar haricinde şarkı sözü yazmak yetenek olarak tarif edilebilir. Eğitim alınmasına rağmen ilgi çeken sözler yazılamayabilir. Şarkı sözlerinin dizeleri şiirden meydana gelmektedir. Bir şiirin yazılabilmesi için yetenek gerekir. Çoğu zaman edebiyat öğrencileri bu işi amatör şekilde yapmaktadır. Yaşamı boyunca eğitim almayan kişiler ise çoğunlukla talep gören şarkı türleri yazmışlardır. Bu bilgiye göre yeteneği olan her insanın şarkı yazabileceğini söyleyebiliriz.

Yazılan her şiirin şarkı sözü olacağı fikri yanlıştır. Şiirlerin hepsi melodik şekilde okunamayabilir. Şiirin hem melodik şekilde okunması hem de müzik aletiyle yazılması gerekir. Bunun yanı sıra şarkı sözleri belirli düzeyde bir kafiyeyle ahenk oluşturmalıdır. Yeteneği olan ve bu işe zaman ayırabilecek kişiler bu işi rahatlıkla yapabilmektedir.


“Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın