Şimdiki Zamanın Altın Çağı Olan Fotoğrafçılık İle Para Kazanma


Çoğumuz çevremizde etrafımızda gözümüze hoş gelen kareleri ölümsüzleştirmek isteriz. Bu bazılarımızın kendisindeki yeteneği keşfetmeye yardımcı olan bir etkendir aslında. İlk etapta bir fotoğraf makinesi alınır yavaş yavaş kendinizi geliştirerek çekimlere başlanır. Kesinlikle eskiden zor bir meslek denilebilirdi ama kendinizi geliştirmek artık İnternet çağımızda mümkün. İzlenen videolarla denemelerle kesinlikle başarılı olacağınızı aklınızın bir köşesinde bulunmasını söyleyebiliriz. Asıl soru şu peki bundan sonrası? Ne şekilde yürüyebiliriz kendinizi nasıl gösterebilirsiniz bunlara değinelim.

Bu işin en başta olmazsa olmazı kendinizi tanıtmak. Bunu nasıl yapabiliriz, müşteri nasıl bulabiliriz? Günümüzde bunun en kolay yolu kendinizi sosyal hesaplarınızda tanıtmak, arkadaş ortamında veya topluluklara katılarak bir alternatif olanakta site oluşturma servislerinden faydalanarak bunu başarabilirsiniz. Her zaman mutlaka yeniliklere açık bir insan olun bu işleri profesyonel olarak yapan insanlarla görüşün bilgi sahibi olun ufkunuzu genişletin. Alternatif olarak yeni çıkan sektörle ilgili kitapları alabilirsiniz.

Gelelim en kolay yapabileceğiniz fotoğraf türlerine… İlk etapta bir düğün fotoğrafçılığı veya baskıları satmak fazlasıyla zorlu olabilir. Fakat spor ve stok fotoğrafçılığı ile başlayabilirsiniz. Günümüzde hızlı, kolay ve çokça geniş kitlelere sahip olunabilir. Stok fotoğrafçılığından fazlası ile para kazanan insanlar var onlar fotoğraflarını çekerken insanların nelere önem verdiklerine neden kullanmak isteyeceklerine bu amaçlara göre fotoğraflarını çektiklerini söylüyorlar. Sizde çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerinde paylaşarak satıma açabilirsiniz ve fotoğraflarınız satıldıkça daha üst puanlara erişim daha büyük kitlelere ulaşarak görsel niteliklere ihtiyaç duyan kişilere daha çabuk ulaşma fırsatınızı elde etmiş oluyorsunuz demektir. Üstelik bu tür sitelerde satılmış olan fotoğraflarınızın belirli yüzdeleri size aktarılır. Araştırmalarımıza göre günde on civarında fotoğraf yükleyip bu fotoğraflarınızın günde yarısı satıldığında günlük 100 – 120 TL civarında bir gelir elde etmiş oluyorsunuz. Zor bir başlangıç olabilir fakat kendinizi geliştirebileceğiniz bu hobinin size kesinlikle getirisi olacaktır.


Yorum yapın