Toki Ev Kredisi Başvuru Şartları


Bildiğiniz gibi TOKİ, devlet doğrulusunda her bireyin ev sahibi olması amacıyla yaşama geçirilmiş olan bir projedir. TOKİ projesi yardımıyla uzun zamandan beri çoğu vatandaş ev sahibi oldu. Eğer sizi devlet doğrulusunda desteklenmekte olan bu proje yardımıyla ev sahibi olmak istiyorsanız ilgi etmeniz gereken birkaç mühim nokta bulunuyor. TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak istiyor ancak yeteri kadar nakit paraya sahip olamıyorsanız, TOKİ doğrulusunda sunulmakta olan ev kredilerinden faydalanmanız olası. Devlet destekli yapılmakta olan proje kapsamında kredi çekmek amacıyla ilk olarak müracaat yapabilmeniz amacıyla sağlamanız gereken birtakım şartlar bulunuyor.

Gerekli Olan Şartlar :

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor.
Projenin bulunduğu kent ortamında en az bir yıldan daha çok yaşıyor olmanız da TOKİ ev kredilerinden faydalanmanız amacıyla lüzumlu olan maddeler arasında.
Kendinize ya da eşinize kayıtlı olan rastgele bir şekilde müstakil ev bulundurmamanız gerekiyor.
Ev halkında aylık şahıs başına düşen oran en çok 3.200 lira olmalıdır. Eğer parasal gelir aylık şahıs başına 3.200 liradan daha çok ise kampanyadan yararlanmanız ne yazık ki olası değildir.

Bahsetmiş bulunduğumuz bu şartları kusursuz bir şekilde sağlamanız durumunda siz de devlet destekli TOKİ projesi kapsamında ev kredisi sahibi olabilirsiniz. TOKİ ev kredisi başka bankaların vermiş bulunduğu ev kredilerine göre çok daha az faiz oranları ile sunulmakta bulunduğu amacıyla kesinlikle değerlendirilmesi gereken kampanyaları arasında yer alıyor. Eğer siz de ev sahibi olmak istiyorsanız ve bankalardaki faiz oranlarını çok çok buluyorsanız kesinlikle TOKİ ev kredisinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Başvuru yapabilmek amacıyla internet üzerinden randevu işlemlerinizi tamamlayabilir Böylece işlemleri çok daha süratli bir şekilde halledebilirsiniz. Bununla birlikte TOKİ ev kredisine sahip olabilmek amacıyla müracaat yapar iken kesinlikle kimlik fotokopisi ve Sosyal Emniyet Kurumu’na kayıtlı olan belgelerinizi yanınıza almanız gerekiyor. Bahsetmiş bulunduğumuz bu belgeleri tamamlamadan TOKİ ev kredisinde faiz almanız olası olmayacaktır. Siz de lüzumlu olan belgeleri tamamladıktan sonra devlet dairelerine giderek TOKİ ev kredisi amacıyla müracaat işlemlerini başlatabilir ve kısa vakit ortamında olumlu neticeler ile ev kredisi sahibi olabilirsiniz.


Yorum yapın